Nikdy nevěř hoteliérovi! - Lepší hotel - hotelový marketing prakticky

Nikdy nevěř hoteliérovi!

27.7.2018

Nikdy nevěř hoteliérovi!

Jo je to tak, musel jsem to napsat takhle naplno. A vůbec nejhorší jsou markeťáci, to je Vám taková pakáž, věřte, že o tom něco vím, však už to taky nějaký pátek dělám.

 

 Navíc je čas dovolených a možná, že i Vy se alespoň na pár dní utrhnete a budete hledat místo, kde kolem Vás bude běhat někdo jiný.

 

 Z tohoto důvodu jsme připravili malý slovník pro orientaci v hotelových popiskách.

 

 Je vhodný jak pro normální smrtelníky, tak pro hotelové marketéry kterým může být inspirací jak lišácky kamuflovat nedostatky hotelu.


Lively area

Pokud zvažujete výběr hotelu s tímhle popiskem, tak věřte, že jsou to vyhozené peníze. Těšte se na hordy opilých teenagerů a ukopaná zrcátka na Vašem autě!

Radši zůstaňte doma nebo jeďte k babičce do Beskyd.


Nedaleko od / V dochozí vzdálenosti / 500metrů od

Hotelový marketér je podivný tvor, vzdálenosti zaokrouhluje zásadně dolů a měří je vzdušnou čarou. To vysvětluje, jak se z ,,300 metrů od pláže stane půlhodinová procházka přes místní tržiště. No co, nestěžujte si, přijeli jste nasát místní kolorit a malá procházka ještě nikoho nezabila.


Milý personál

Tohle psal provozovatel chlubil. Nekolegiálně dráždí ostatní hoteliéry, jen ať vědí, že aspoň nějaký personál má!

Sice by se mohlo zdát, že poslední přijatý kolega bude mít jako jednoruký a bez znalosti jazyků jako portýr trochu hendikep, ale co, to nevadí, pořád lepší, než kdyby ty kufry nosil sám majitel.


Children friendly

Pexeso, tři ohlodaný voskovky a v menu smažený řízek s hranolkama v poloviční gramáži. Vaše děti to budou milovat.


Stylové, komfortní, útulné

Na tahle slova pozor, nejčastěji se používají u vybydlených chat ROH, kde nemůžete použít žádné superlativy.

Pokud se v jedné větě nachází dva z těchto výrazů, tak věřte, že Vás čeká pořádná porce retra, proleželé matrace, nábytek z dob Vašeho dětství a v restauraci kuřecí plátek s broskví.


V klidné lokalitě/ v klidné části města

Tady dávají lišky dobrou noc. Pokud jste vyrazili na obhlídku města a nechcete trávit dvě hodiny upocení v MHD, tak nebuďte škrt a radši si připlaťte za hotel v centru.


Pokoje od interiérové designérky

Dívčím jménem Vendula Nováková je milenka majitele hotelu, která se po týdenním kurzu interiérového designu rozhodla dostat na kolena světové designéry pod pseudonymem Wendy Novak.

A není tomu náhodou, že začala právě s interiéry penzionu Na růžku v její rodné Horní Lhotě.

O tomhle místě ještě uslyšíte!


Rádi Vám vše připravíme na míru

Tahle věta se hojně objevuje v rubrikách konference či svatby. Sice Vám nic neřekne, ale zase je rychle napsaná.

Napsal jí markeťák lenoch, který místo zpracování vzorových nabídek tajně hraje online Mahjong a sní o kariéře profesionálního hráče téhle skvělé hry.
Mohlo by Vás zajímat

Booking podvodné emaily

Honza Halíř, 13.1.2016

V posledních dnech se roztrhl pytel s podvodníky, představujícími se jako zástupci Booking.com | číst více >>
Honza Halíř

Blog Lepší hotel pro Vás píše Honza Halíř spolu s kolegy ze společnosti Hotel Solutions. (www.hotelsolutions.cz ) Pomáháme malým i velkým hotelům a penzionům nastartovat a řídit aktivní obchod a také správně nastavit provozní procesy a investice. V ČR i zahraničí jsme pomohli již mnoha desítkám ubytovacích zařízení. Více o nás na Hotel Solutions (www.hotelsolutions.cz )